Jak i gdzie znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na firmę przez internet

Auto kredyt na używany samochód – czy opłaca się?

Dzięki kredytowi samochodowemu można sfinansować zakup zarówno używanego, jak i nowego auta. Żadną tajemnicą nie jest, że kredyty na pojazdy nowe lub względnie nowe (maksymalnie 3-letnie) są udzielane na znacznie bardziej korzystnych warunkach.

Jeżeli zatem ktoś nosi się z zamiarem nabycia samochodu z rynku wtórnego, który liczy sobie więcej aniżeli 3 lata, musi być przygotowany na pewne ograniczenia. Generalnie rzecz biorąc, im starszy samochód, tym większy będzie kłopot z uzyskaniem na niego kredytu. Z czego to wynika?

Auto wraz z wiekiem traci na swojej wartości – i to bardzo mocno. Wyobraźmy zatem sobie sytuację, kiedy nie spłacamy rat w terminie. Bank oczywiście zrobi wszystko, aby odzyskać zainwestowane w kredyt pieniądze, dlatego też odbierze nam samochód i go sprzeda. Na kilkuletnim aucie zbyt wiele nie zarobi, więc taki interes nie jest dla niego w ogóle opłacalny. Stąd też bierze się niechęć do kredytowania starszych pojazdów oraz to, że kierowca musi ponieść koszty wielu dodatkowych zabezpieczeń.

1 komentarz

    • Jacek, 15 czerwca 2012, 10:10

    Odpowiedz

    Nowe auta są dość drogie i nie każdego na nie stać, jednak takie dwuletnie mogą już być bardziej dostępne cenowo i łatwiej będzie otrzymać na nie kredyt. Poza tym jest to okazja, żeby kupić stosunkowo nowe i sprawne auto, a nie sypiącego się staruszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*