Jak i gdzie znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na firmę przez internet

Kredyt na samochód bez bik – gdzie dostanę?

Przewłaszczenie to jedno z wielu zabezpieczeń kredytu samochodowego. W praktyce mamy najczęściej do czynienia z przewłaszczeniem całkowitym – czyli, mówiąc innymi słowy, za zabezpieczenie. Warto jednak wiedzieć, że istnieje jeszcze przewłaszczenie warunkowe – jest ono przez banki znacznie rzadziej stosowane, ponadto nie każdemu zostaje ono zaproponowane.

Liczyć na nie mogą wyłącznie te osoby, których historia kredytowa jest całkowicie nieskazitelna i które wykazały się wysoką zdolnością kredytową. Przewłaszczenie warunkowe jest z punktu widzenia kierowcy o tyle korzystne, że do dowodu rejestracyjnego pojazdu nie jest wpisywana adnotacja mówiąca o tym, iż współwłaścicielem auta jest bank. Zapis ten nie trafi dokumentu pod jednym warunkiem – klient musi spłacać raty w terminie. W sytuacji, kiedy pojawią się jakiekolwiek zaległości w tym zakresie, od razu następuje wspomniane powyżej przewłaszczenie całkowite. Banki jednak niechętnie idą kierowcom na rękę, ponieważ nie jest to dla nich opłacalne.

Kredyt na auta a kwestia wkładu własnego

Jedną z rozlicznych kwestii pojawiających się przy okazji wnioskowania o kredyt samochodowy bez wkładu własnego jest sprawa dotycząca wkładu własnego. Generalnie rzecz biorąc, tendencja panuje obecnie taka, że banki wymagają takowego wkładu. To już jednak jest indywidualna sprawa każdej z tych instytucji. Jeżeli chodzi o kredyty samochodowe, udział środków klienta nie jest na ogół konieczny, kiedy w rachubę wchodzi zakup samochodu nowego lub dwu-, maksymalnie trzyletniego. Inaczej to natomiast wygląda w przypadku pojazdów używanych. Tutaj obowiązuje taka zasada, że im samochód jest starszy, tym większego wkładu własnego bank wymaga od kierowcy. Niekiedy musi być to nawet i połowa wartości auta. Z tego właśnie względu wiele osób rezygnuje w tym momencie z kredytu samochodowego i wybiera gotówkowy. Chociaż jest droższy, nie ma żadnych wymogów dotyczących udziału środków własnych, poza tym uzyskane w ten sposób środki można wydać zgodnie z własnym uznaniem – nie obowiązują też zabezpieczenia typowe dla kredytów samochodowych.

Praca kierowcy nie dla ustatkowanych. Przebywanie kilkaset kilometrów poza domem, przez dłuższy okres czasu, dla wielu osób może być czymś naprawdę przytłaczającym. Zdecydowana większość z nas jednak będzie mogła po jakimś okresie czasowym wrócić do własnych czterech ścian i przez chwilę nie martwić się kolejnymi wypadami. Nie wszyscy jednak będą należeć do tejże właśnie grupy.

Na uwagę zasługuje tutaj przykład osób trudniących się zawodem kierowcy samochodu ciężarowego dzięki temu, że udało mu się załatwić pożyczki pozabankowe na dowód osobisty i kredyty bez zaświadczeń na ciągniki siodłowe. W tej sytuacji niestety bardzo często bywa tak, że przebywanie przez kilka tygodni poza domem jest czymś zupełnie normalnym. O ile na początku naszej kariery wydawać może się to nam interesujące, porównując to do przygody, o tyle po jakimś czasie zacznie to dla nas być męczące.

Szczególnie męczące będzie to oczywiście dla osób, które to postanowiły się już w jakiś sposób ustatkować. Naprawdę ciężko jest być głową rodziny wiecznie przebywając poza domem. Część z kierowców nie wytrzymuje tej psychicznej presji, przez co to przychodzi im porzucić wykonywany dotychczas zawód. Pamiętajmy, że istnienie jakiegokolwiek związku na odległość to naprawdę wielka niewiadoma. Wieczne przebywanie poza domem na pewno w żaden sposób nam nie pomoże, a jedynie może zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*