Jak i gdzie znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na firmę przez internet

Kredyt w komisie samochodowym

Samochody używane często kupujemy w komisach. Tego rodzaju placówek funkcjonuje na rynku mnóstwo, jest więc w czym wybierać. Nie zawsze stać nas na to, aby wymaganą sumę wyłożyć z kieszeni. Niekiedy brakuje nam jakiejś części tej kwoty.

W takich sytuacjach komisy oferują nam zaciągnięcie kredytu. Ma to wiele plusów. Formalności załatwiamy od ręki i z reguły nie trwa to długo, dzięki czemu zaoszczędzamy sporo cennego czasu. Nie musimy iść do banku, stać w kolejkach i przechodzić przez nużące procedury. Czy jednak rzeczywiście jest to tak wspaniała opcja, jak wygląda na pierwszy rzut oka? Otóż niekoniecznie.

Powinniśmy pamiętać, że w takich okolicznościach komis występuje w roli pośrednika – ma podpisaną umowę z konkretnym bankiem, więc nie mamy wyboru, jeśli chodzi właśnie o bank, zostaje nam to z góry narzucone. Komis na wspomnianej transakcji też chce zarobić, więc dolicza do kredytu opłaty za skorzystanie z jego usług. Tym samym koszt zobowiązania jest wyższy niż w przypadku kredytu załatwianego bezpośrednio w banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*