Jak i gdzie znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na firmę przez internet

Z jakimi wydatkami wiąże się autokredyt?

Zakup samochodu to nie tylko wydatek z tytułu sfinalizowania umowy kupna-sprzedaży, ale również szereg dodatkowych opłat jak przykładowo koszt rejestracji pojazdu czy ubezpieczenie komunikacyjne, nie mówiąc już nic o kosztach związanych z jego eksploatacją (paliwo, przeglądy techniczne etc.). Koniec końców, wychodzi całkiem pokaźna kwota, którą trzeba wyłożyć z własnej kieszeni. O tym muszą pamiętać osoby decydujące się na zaciągnięcie w banku kredytu samochodowego.

Dlatego też trzeba mieć pewność, że kwota, o którą zabiega się w banku nie będzie kłopotliwa w spłacie. Dodatkowo nie wolno zapominać o tym, że bank żąda również od kierowców wykupienia ubezpieczenia AC – czyli autocasco. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, nie jest ono obowiązkowe – ale inaczej jest w sytuacji, gdy ktoś bierze kredyt samochodowy. Cesja praw z polisy AC stanowi jedno z najczęściej stosowanych zabezpieczeń autokredytu. Bank w ten sposób zabezpiecza swoje interesy na wypadek, gdyby w trakcie okresu kredytowania pojazd został skradziony lub uległ poważnym uszkodzeniom.

Tak więc składki na te właśnie ubezpieczenie to jeszcze jeden wydatek, na który trzeba być przygotowanym. Nie trzeba chyba dodawać, że również i na ten cel kierowca musi wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni. W przypadku zakupu samochodu używanego bank może też zastrzec w umowie, aby podczas jej obowiązywania korzystać tylko i wyłącznie z usług autoryzowanych serwisów. To zaś generuje wyższe koszty utrzymania pojazdu (usługi serwisów nieautoryzowanych są tańsze).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*